Kde bol prezident Repka a "jeho" vedenie ÚAD?

Autor: Ladislav Smolen | 11.3.2016 o 15:52 | Karma článku: 7,72 | Prečítané:  2338x

Kde bol prezident Repka a "jeho" vedenie ÚAD, keď bolo opäť treba skutočne pomáhať slovenskemu lyžovaniu? Kde boli čelní predstavitelia SLA, keď ich bolo treba?

To, čo predviedlo TMR, by sa dalo označiť ako veľkolepé a ak by za organizovanie pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní dávali Oskarov, tak ho s obrovským náskokom Jasná získa. Od profesionálneho top manažmentu TMR na čele s Bohušom Hlavatým cez skúsenú riaditeľku pretekov, perfekcionistku Janku Palovičovú až po desiatky skvelých dobrovoľníkov. Hlboká úcta a rešpekt, JASNÁ!

Svojou troškou, samozrejme, prispela aj SLA. Predseda úseku alpských disciplín, Michal Rajčan, bol v neustálom pohybe a kontakte s vedením preteku a keď svetový pohár potreboval pomôcť, bol tam. Keď sa z dôvodu zlého počasia presunul pretek obrovského slalomu zo soboty na pondelok, pre organizátora vznikol problém. Desiatky dobrovoľníkov, ktorí viac ako dva týždne pripravovali trate na pretek svetového pohára, museli už v pondelok ísť do práce alebo jednoducho už nemohli byť súčasťou tímu.

Vedenie ÚAD pod vedením Michala Rajčana a športového riaditeľa ÚAD, Tomáša Kmeťa, z večera do rána zmobilizovali na pondelok ráno asi 60 dobrovoľníkov z radov trénerov, inštruktorov, rodičov či nadšencov. Bol som jedným z nich. Bez tejto pomoci by to mala Janka Palovičová ako riaditeľka pretekov veľmi ťažké. Ale nejde tu o zásluhy. To v žiadnom prípade. Spomínam to len z jedného dôvodu. Ten dôvod je vzťah k tomuto krásnemu športu a vzťah ľudí medzi sebou. Každý, kto prišiel pomôcť, lyžovanie miluje. Keby o tom vedelo viac ľudí, som presvedčený, že pomôcť prídu.

Skôr sa zaoberám vzťahom medzi ľuďmi. Medzi odvolaným predsedníctvom a ľuďmi v lyžovaní. Aktívnymi ľuďmi. Členmi ÚAD a SLA. Špičkovými trénermi, ktorí tak dali jednoznačne odpoveď prezidentovi Repkovi, kto je podľa ich názoru predseda ÚAD. Je ním Michal Rajčan. Na druhej strane, ak by chceli podobnú aktivitu zorganizovať pán Marino Mersich či pán prezident Repka, vážne pochybujem, či by im dvom niekto čo i len zdvihol telefón.

A kde vlastne boli „priatelia a záchrancovia lyžovania na Slovensku“? Kde boli v pondelok ráno o 6:00, keď sa ľudia zhromažďovali na Belej púti, aby pomáhali? Zrejme v teple domova a bez záujmu, čo sa deje so Svetovým pohárom v Jasnej. Aj bez pána prezidenta Repku a „jeho“ predsedníctva SLA a „jeho“ predsedníctva ÚAD bol svetový pohár ako športovou, tak i spoločenskou oslavou slovenského lyžovania.

Hneď na druhý deň na rovnakých tratiach začali dlhodobo plánované dvojdňové Majstrovstvá Slovenska v zjazdovom lyžovaní. Súťaže v slalome a obrovskom slalome žien a mužov. Za účasti všetkých našich top pretekárov. Naozaj to nebýva zvykom, aby sa na MS stretli všetci, ktorí jazdia pravidelne Svetový pohár.

Športová úroveň bola naozaj fantastická. Tú zabezpečili všetci pretekári, zo Slovenska, Česka, Poľska či Slovinska. Trate a samotná organizácia bola tak isto skvelá. A opäť sa tu skloňujú mená odvolaného predsedu ÚAD Michala Rajčana či športového riaditeľa Tomáša Kmeťa. Hlavne ich zásluhou, samozrejme, v spolupráci s TMR, ako aj trénermi, rodičmi a nadšencami, dobrovoľníkmi sa podarilo toto najvýznamnejšie lyžiarske podujatie v rámci slovenského lyžovania zorganizovať. Hlboká úcta a rešpekt, priatelia. Všetkým.

A kde vlastne opäť boli „priatelia a záchrancovia lyžovania na Slovensku“? No JASNÉ je len jedno, v JASNEJ z nich nebol opäť ani jeden. A je to hádam každému JASNÉ. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Putin využíva agentov ako nástroj. Rusi v zahraniční sa dnes boja novičoku

Česko je pre Putinových agentov špeciálne miesto, hovorí expert.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Odpoveď na Vrbětice stále čakáme

Bez chvatu.

Píše Ivan Mikloš

To nemôže dopadnúť dobre (píše Ivan Mikloš)

Vláda má za sebou prvých trinásť mesiacov.


Už ste čítali?