Pochovaním Lyže Soliskovej nič nekončí

Autor: Ladislav Smolen | 23.4.2016 o 20:32 | (upravené 27.4.2016 o 13:16) Karma článku: 3,09 | Prečítané:  754x

Máme za sebou veľmi dôležitú udalosť týkajúcu sa lyžovania, a to pochovávanie Lyže Soliskovej. Priamo na Štrbskom Plese sme sa zišli s milovníkmi lyžovania. Poriadna zima a sneh okorenili túto akciu ešte viac. 

Snažili sme sa síce chvíľu tváriť vážne, ale nikto nedokázal zakryť radosť a úsmev z tejto lyžiarskej tradície. A práve o tom to je. Spoločne sa odreagovať a užiť si tento deň, ako sa len dá.

Sezóna, nesezóna...my sa nezastavíme

A aj keď sme Lyžu Soliskovú pochovali, zatiaľ to na koniec sezóny, našťastie, nevyzerá. Síce sme ukončili lyžiarsku sezónu, no počasie nám praje a lyžovať budeme aj ďalej. A nielen to. Pokračovať v práci budú aj ľudia, ktorým na slovenskom lyžovaní záleží.

Musíme sa venovať mládeži a podporovať ich v tom, aby sa pre nich stalo lyžovanie nádhernou športovou záľubou. Veď kto iní ako my, slovenskí lyžiari, by sme im mali ukázať tú správnu cestu? Je to naša úloha, ktorej sa nemôžeme vzdať.

Skvelí pracanti a naši dobrí kamaráti, skokani zo SKLBB, sú nám príkladom. Venujú sa deťom každý deň a učia ich nielen lyžovať, ale aj behať a skákať na lyžiach a milovať tento nádherný šport najviac, ako sa len dá. Pracujú s nimi tak, aby sa raz dokázali postaviť na mostík a predviesť nám úžasný skok.

Foto FB Športový klub lyžiarov BB

Vzdelávanie nás posúva vpred

Rád taktiež spomeniem aj Odborný seminár úseku alpských disciplín SLA, ktorý sa konal začiatkom apríla na FTVS UK. Som rád, že som sa ho mohol zúčastniť. Práve na tomto seminári sa delili o svoje skúsenosti naši najlepší lyžiarski tréneri. Prednášky boli prednostne určené pre trénerov všetkých kvalifikačných stupňov, ale vypočuť si dobré rady mohli prísť aj rodičia mladých lyžiarov a verejnosť. Zazneli totiž témy o samotných tréningoch lyžiarov, o tom, ako sa dostať k úspechu a rozoberala sa aj výživa a výživové doplnky.

Odborný seminár úseku alpských disciplín SLA

Aj toto sú akcie, ktoré nás lyžiarov združujú a poháňajú nás vpred. Ale možno aj inde sa začnú veci hýbať správnejším smerom. Či to tak bude, sa dozvieme aj na riadnej schôdzi ÚAD - SLA, ktorá sa bude konať o pár dní. Následne, 29.5.2016, sa bude konať riadna konferencia SLA, a tá nám ukáže, kam sa bude ďalej uberať slovenské lyžovanie. Budem veriť, že po všetkých tých udalostiach, ktoré sa stali, bude toto stretnutie nádejným začiatkom pre všetkých lyžiarov.


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Expert na tajné služby: Putin verí len agentom. Česko je pre nich špeciálne

Rusi v exile sa dnes boja novičoku, hovorí ANDREJ SOLDATOV.

Píše Ivan Mikloš

To nemôže dopadnúť dobre (píše Ivan Mikloš)

Vláda má za sebou prvých trinásť mesiacov.


Už ste čítali?