Poučme sa konečne

Autor: Ladislav Smolen | 26.2.2019 o 15:41 | (upravené 28.2.2019 o 11:26) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1238x

Poučení minulosťou a žitím v prítomnosti vytvárame budúcnosť. Ak sme skutočne poučení a chceme naozaj lepšiu budúcnosť pre slovenské lyžovanie, nemôžeme ostať žiť v SLA. 

Budúcnosťou každého národa je bez diskusie mladá generácia – deti. 

Nechápte ma zle, ale budúcnosť slovenského lyžovania nie je Veronika Zuzulová, Petra Vlhová, Matej Falát či bratia Žampovci. Oni sú nádherná prítomnosť. Prežívame ju spolu s nimi a čerpáme aj z ich poučení z minulosti. 

Naša budúcnosť sú deťúrence. Super baby, baby či mladší a starší predžiaci. Sú to vekové kategórie od 5 do 12 rokov. Ich počet na Slovensku? Dnes? Zhruba 1000 mladučkých, neskúsených a nadšených dušičiek s veľkým srdiečkom, ktoré ešte ani nevedia, prečo milujú tento nádherný, ale náročný šport. A ich cca 2000 obetavých rodičov. A to len u lyžiarov zjazdárov. Nemám presné číslo o ostatných lyžiarskych odvetviach. Verím však, že keby som zrátal behy, skoky, snowboard, akrobatické lyžovanie či lyžovanie na tráve, bolo by to oveľa väčšie číslo.

Celkom nový, avšak platný zákon o športe definuje aktívneho športovca jasne. Súčasné vedenie SLA jednoducho len preto, aby získali väčšinový vplyv v hnutí a ovládli národnú asociáciu, vyhodili z evidencie SLA najpočetnejšiu skupinu aktívnych pretekárov – zjazdárov. Viete, kto je tá najpočetnejšia skupina? Super baby, baby, mladší a starší predžiaci. Budúcnosť slovenského lyžovania. Vizionárske vedenie národnej lyžiarskej asociácie (SLA) zrejme nemá vo svojich plánoch budovanie lepšej a úspešnejšej budúcnosti slovenského lyžovania. Tak sa stavajú k budúcnosti. Zobrali im všetky hlasy. Naša budúcnosť nemá v najvyššom orgáne národnej asociácie svoje zastúpenie. Ani jeden hlas. Prečo je to tak, som už ozrejmil.

Nechápte ma zle, ale KONEČNE! KONEČNE si to snáď uvedomí a pochopí každý, koho sa to týka. Hlavne členovia SLA. Rodičia. Tréneri. Slušní funkcionári. Aj Ministerstvo školstva SR a Olympijský výbor SR by mali prestať zatvárať oči pred tým, čo sa deje v SLA. Určite by to mohlo zaujímať aj svetovú lyžiarsku federáciu FIS. SLA nie je budúcnosť slovenského lyžovania. Je len otázkou času, kedy SLA zanikne a ostane len trpkou spomienkou a poučením pre budúcnosť. Nič viac.

Dnešný status quo. Zastavené financovanie zo štátneho rozpočtu, odobratie licencie národného športového zväzu, spory o neplatné stanovy, netransparentné riadenie a financovanie. Podozrenia z kupovania delegátov, súdne spory, nevraživosť až nenávisť. Neustále kontroly zo štátnych orgánov. Odstraňovanie neposlušných, neexistencia širšieho dialógu a potláčanie akéhokoľvek náznaku kritiky.  Bez jasnej koncepcie rozvoja, plánovania, vzdelávania či marketingu. Obrovská nespokojnosť naprieč celým spektrom lyžiarskeho hnutia. Skokani, bežci, snowboardisti, akrobati, trávari aj veteráni. O nás, zjazdároch, sa vie len „vďaka“ neustálemu hádzaniu polien našim najlepším. Občianske združenie s vedením tak skostnatelým, že si naozaj neuvedomuje nič z toho, čo je pre našu budúcnosť najdôležitejšie. NAŠE DETI... Spomedzi všetkých má táto národná športová asociácia najhoršiu minulosť, ako aj prítomnosť. A podľa nás aj budúcnosť. 

Neostáva nám nič iné, len ZACHRÁNIŤ LYŽE...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?