Spájanie je dôležité

Autor: Ladislav Smolen | 11.2.2019 o 9:30 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  468x

Naša snaha nie je ojedinelá. S úctou a rešpektom vnímame projekty na podporu pohybu či športu detí. S úctou preto, lebo každý takýto počin si úctu zaslúži.

S rešpektom preto, lebo vieme, aké „jednoduché“ je niečo podobné pripraviť, naplánovať, zorganizovať a financovať. 

Sú projekty, ktoré sa zaoberajú pohybom ako takým. Propagujú pohybovú aktivitu detí a jej pozitívny vplyv na rozvoj dieťaťa po každej stránke. „NAUČME DETI ŠPORTOVAŤ“ je projekt nášho priateľa a športového nadšenca Peťa Pukaloviča. To, čo za tie roky dosiahol, je naozaj obdivuhodné. Veľká myšlienka, množstvo práce, organizovania, zháňania financií. 

Projekt „NAUČME DETI ŠPORTOVAŤ“ by mal osloviť niekoho, kto by vedel aspoň časť neuveriteľnej masy deťúreniec priviesť k športu a dať tak Peťovej obdivuhodnej práci pridanú hodnotu. Veď nie je väčší projekt na Slovensku. Preto ma na jednej strane Peťov návrh na spoluprácu neprekvapil, avšak na druhej strane je to výzva a zodpovednosť. Sme presvedčení, že vieme ponúknuť pridanú hodnotu. 

Nezištne nám však ponúkol aj výsledky svojej dlhoročnej práce, kde my môžeme prevziať jeho štafetu a máme na čom stavať. Štafetu pre deťúrence, resp. rodičov, ktorí chcú mať doma lyžiarov. Za to mu patrí naša vďaka a obdiv. Nezištne pomôcť dobrej veci. Veď nie je u nás zvykom, aby vám niekto ponúkol výsledky svojej dlhoročnej práce. 

Spojiť „NAUČME DETI ŠPORTOVAŤ“ a „ZACHRÁŇME LYŽE“ bol jeho nápad.  
Spojenie týchto dvoch projektov naplní Peťov sen pridať k jeho snahe aj pokračovanie príbehu. Aby jeho plán či myšlienka mala väčší a vyšší zmysel. V našom príbehu, ktorý je sčasti aj pokračovaním Peťovho, je témou hovoriť o lyžovaní ako o nádhernom športe. Hovoriť, diskutovať a nakoniec aj propagovať lyžovanie ako súčasť pozitívneho, zdravého a všestranného spôsobu vývoja dieťaťa. A keď Boh dá, možno aj nájsť talenty, ktoré po Veronike, Petre či chlapcoch Žampových ponesú vo svete vlajku slovenského lyžovania. Áno, prečo nie? Chceme nájsť aj medzi „Peťovými“ deťúrencami nové Veroniky, Petry či Adamov.

„NAUČME DETI ŠPORTOVAŤ“ a „ZACHRÁŇME LYŽE“ je príklad prepojenia dvoch projektov, ktoré majú pointu, reálne šance na úspech a hmatateľné výsledky. 

Výsledkom toho je aj kooperácia na projekte „REZKÁ BEŽKA“, ktorej 1. kolo odštartuje na Štrbskom Plese 23.2.2019. ÁNO. Je to akcia určená milovníkom bežeckého lyžovania. Tu je aj odpoveď. Ak by sa niekto pýtal. Projekt „ZACHRÁŇME LYŽE“ sa chce venovať rozvoju všetkých odvetví lyžovania. Alpského (zjazdového), bežeckého, skokanského či snowboardového.

Ešte raz chcem poďakovať Peťovi Pukalovičovi, že navnímal náš plán a že neskutočne veľkoryso ponúkol svoje skúsenosti a výsledky dlhoročnej práce svojho tímu. Nám fanatikom, pardón fanúšikom slovenského lyžovania. Ktovie. Nakoniec možno neostane len pri tom..:-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Expert na tajné služby: Putin verí len agentom. Česko je pre nich špeciálne

Rusi v exile sa dnes boja novičoku, hovorí ANDREJ SOLDATOV.

Píše Ivan Mikloš

To nemôže dopadnúť dobre (píše Ivan Mikloš)

Vláda má za sebou prvých trinásť mesiacov.


Už ste čítali?